בית ספר אורט אלון יקנעם – אוזלת יד ההנהלה נוכח אלימות נגד תלמידה

24 ביוני 2017 – מתוך סטטוס פייסבוק יוסי נקר – לפני מספר שבועות האלימות הבית ספרית, אוזלת היד של מערכת החינוך והמשטרה, באופן פושע ממש, הגיעה גם אלינו הביתה.

בתי, Atalya Nakar, הלומדת בכיתה י' בבית הספר אורט אלון ביקנעם, הלכה לבית ספר כמו בכל יום (טוב, לא בכל יום היא הולכת. באישור…). בכניסה לבית הספר החליט אחד מתלמידי כיתה ט' שהיה עם חבר נוסף לחבק את בתי. כנראה רצה להרגיש את השרירים המדהימים שלה, לאחר תחרות מספר ימים קודם לכן. נניח. עתליה החלה לצלם אותו ואת חברו מאחור, לא כדי להתלונן במשטרה אלא כדי להביא לידיעת ההנהלה. והלכה לכיתתה.
אבל אז הגיעו חבורה של ארבעה תלמידים מכיתה ט', כולל המופרע המחבק, במטרה לאיים על עתליה ולתקוף אותה, כפי שניתן לראות בסרטון. למזלה של עתליה המורה בכיתה ניסתה להגן עליה (ואף קיבלה מכה אבל המורה ניסתה להמעיט מהסיפור אחר כך).
בעקבות האירוע ביקשה בתי לצאת מבית הספר כדי להתלונן במשטרה אבל השומר אמר שהוא עצמו יזמין משטרה (נהג כראוי ועל כך תודתי).

אלא שאז התברר שבית הספר יעשה הכל כדי למנוע מהמשטרה להיכנס לבית הספר. רכזת השכבה, מרגלית סטרוגו, ואמיל, אחראי המשמעת, ממש ניסו להדוף בגופם את השוטר מלהיכנס לבית הספר. השוטר חקר מה שחקר. אבל אז החלה מערכת לחצים של מנהלת בית הספר עדה אבר כהן שמש ושל שאר המורות על המשטרה בטענה שלא קרה כלום, כולל המורה המחנכת של אותם תלמידים שתקפו.
יתירה מזאת בשיחה שהיתה לעתליה ואמה בבית הספר (ולא ברור לי השתתפה בה המחנכת של אותם עברינים – כדי לשבש הליכי חקירה) טענה מנהלת בית הספר שלא קרה דבר ("את לא הותקפת בבית הספר").

ארגון המורים משבית בתי ספר אם ציפורן של מורה נפגעה, ובצדק, אבל אצל המנהלת עדה אבר כהן שמש דמם של תלמידות הוא הפקר ובלבד ששם בית הספר לא יינזק. נראה את עדה מכחישה את הדברים. מה תעשה אלופת היחצ"נות הפעם מול הסרטון? איך תכחיש את דבריה?
עתליה שלי היא חזקה, אבל בנות אחרות לא.
לצערנו גם משטרת ישראל (תחנת עפולה) מגלה אוזלת יד באופן פושע, באופן שמתיר לאם של אחד המופרעים להשמיע איומים כלפי בתי.

אסור לשתוק לאלימות הזאת.

תודה לנביל ולמירי אורמן על הטשטוש.

מאת: חוה פלוצקי

טיפול אלטרנטיבי בילדים ומשפחות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s